پرونده مدیران دو شغله در وزارت تعاون بسته شد

سه شنبه،۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روسای سازمان‌های تابعه این وزارتخانه طی نامه مکتوبی تعهد کردند که در حوزه فعالیت خود مدیر چند شغله ندارند، چنانچه خلاف این موضوع ثابت شود این افراد حتما از شغل‌های خود عزل می‌شوند.

پرونده مدیران دو شغله در وزارت تعاون بسته شد

«محمد شریعتمداری» در حاشیه نشست شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: از زمانی که موضوع قانون منع بکارگیری دو شغله‌ها در مراجع قانونگذاری تصویب شد برخی مدیران که در بخش‌های مختلف مشغول بودند خودشان از یک شغل استعفا دادند. 
وی ادامه داد: وقتی این بحث داغ و اخبار منتشر شد فشار مضاعفی را به دستگاه‌ها آوردیم و در آخرین مرحله 38 نفر از دو یا چند شغله‌ها که مشمول این کار بودند خودشان از شغل جدا شدند. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس اعلام مدیران سازمانهای تابعه این وزارتخانه، دیگر دو شغله‌ای مشغول به کار نیست و چنانچه خلاف آن ثابت شود عزل می‌شوند و بنابراین پرونده دو شغله‌ها بسته شد. 
شریعتمداری درباره حقوق‌های نجومی نیز گفت: دریافت‌های مازاد مصوبات قانونی و بازگرداندن آن به کسانی که این برداشت را داشتند ابلاغ می‌شود و این افراد مکلفند این اضافه برداشت را به صندوق‌های مرتبط که دولت یا شرکت‌های دولتی است، اقدام کنند. 
وی ادامه داد: چنانچه اقدامی در این خصوص انجام نشود مراتب به مراجع قضایی منعکس می‌شود تا اگر اموالی از بیت المال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد برخورد شود. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره میزان سرمایه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز گفت: 85 درصد مجموع سرمایه های «شستا» در بورس عرضه شده است و ارزش دارایی های آن 60 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. 
وی درباره تحقیق و تفحص از شستا و نیز ادغام هلدینگ‌های پتروشیمی صندوق‌ها افزود: اگر این سهام به صورت بلوک فروخته شود 20 درصد بیشتر، ارزشگذاری می‌شود، بنابراین در مجموع بیش از 100هزار میلیارد تومان ارزشگذاری می‌شود.