رئیس کل بانک مرکزی وارد سئول شد

دوشنبه،۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

رئیس کل بانک مرکزی برای دیدار با مقام‌های کره جنوبی عصر دیروز وارد سئول شد.

رئیس کل بانک مرکزی وارد سئول شد

به گزارش روز دوشنبه بانک مرکزی، همتی در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و کره جنوبی، از کاهش حجم مبادلات اقتصادی دو کشور از سال گذشته میلادی که به طور عمده تحت تاثیر تحریم های آمریکا بوده است انتقاد کرد و با طرح مشکلات بانکی طرفین به ویژه عدم همکاری بانک های کره جنوبی در خصوص استفاده از منابع بانک مرکزی ایران؛ خواستار اقدام جدی مسئولان کره در حل هرچه سریعتر مشکلات شد.
وی همچنین با اشاره به تاثیر منفی مشکلات بانکی بر روابط دو کشور که به دلیل محافظه کاری بیش از حد طرف کره ای ممکن است ایجاد شود، ابراز امیدواری کرد تا این مساله هرچه سریعتر حل شود.
در ادامه لی، رئیس بانک مرکزی کره جنوبی با تشکر از حضور همتی از نحوه عمل بانک های کره ای که به طور عمده به خاطر نگرانی آنها به دلیل اعمال جریمه امریکا است، ابراز تاسف و اعلام کرد تمام تلاش خود را برای پیگیری و حل موضوع به کار برد.

«عبدالناصر همتی» در این سفر با وزیر اقتصاد و مالیه، رئیس بانک مرکزی و قائم مقام وزارت خارجه کره جنوبی در خصوص روابط اقتصادی و مسائل پولی ومالی دو کشور دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

همتی به تازگی در دیدار با سفیر کره در ایران، از کارشکنی بانک‌های کره‌ای در استفاده ایران از منابع بانک مرکزی اظهار گله مندی کرده و روند فعلی را از دید مردم و دولت ایران غیر قابل تحمل دانسته بود.