شافعی، به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد

يکشنبه،۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

غلامحسین شافعی با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس پارلمان بخش خصوصی ماند.

شافعی، به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد

پس از ماه‌ها انتظار، در نهایت امروز بیست و ششم خرداد ماه صاحب صندلی ریاست اتاق بازرگانی ایران مشخص شد.

غلامحسین شافعی با ۳۰۲ رأی از میان ۴۴۸ رأی اعضای اتاق بازرگانی ایران برای چهار سال به عنوان سکان‌دار این نهاد بخش خصوصی انتخاب شد.

وی که دوره هشتم ریاست اتاق ایران را به عهده داشت، در نهمین دوره نیز رئیس بخش خصوصی ایران باقی ماند.

رقابت بر سر کرسی ریاست بین غلامحسین شافعی و یونس ژائله، رئیس اتاق بازرگانی تبریز و همچنین مدیرعامل شیرین عسل انجام شد و هریک پیش از رأی‌گیری حدود هفت دقیقه سخنرانی کردند.

ژائله توانست ۱۴۰ رأی از نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به دست آورد.

در این انتخابات ۶ رأی باطل اعلام شد.

پیش از این در یازدهم اسفند ماه انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور برگزار شد و کمی پس از انتخابات هر یک از اتاق‌ها ترکیب هیأت رئیسه‌شان را مشخص کردند. بعضی اتاق‌های بازرگانی به رؤسای پیشین‌شان مجدد اعتماد کردند و بعضی دیگر ترکیب جدیدی برای آن برگزیدند.

در این انتخابات رئیس، نواب رئیس و خزانه دار این اتاق انتخاب شدند؛ اما نکته مهم در این بین ثبات نسبی در ترکیب هیات رئیسه دوره نهم اتاق ایران در مقایسه با دوره قبل بود تا آنجا که از ۷ عضو هیات رئیسه ۵ نفر در دوره قبل نیز حضور داشتند.

محمد امیرزاده، محمدرضا انصاری، مهدی بخشنده، رحیم بنامولایی، محمد صادق حمیدیان جهرمی، مسعود خوانساری، جمال رازقی جهرمی، محمدحسین روشنک، حسین سلاح‌ورزی، حمیدرضا قلمکاری و مسعود گل شیرازی نامزد هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران شدند که از میان آن‌ها ۴ نایب رئیس اتاق ایران انتخاب شد. البته بنامولائی، حمیدیان جهرمی، روشنک و قلمکاری در میانه راه از رقابت انصراف دادند و رای گیری بین ۷ نامزد باقی مانده انجام شد تا در نهایت به ترتیب حسین سلاح‌ورزی با ۳۵۳ رای، مسعود خوانساری با ۳۲۰ رای، محمدرضا انصاری با ۲۷۹ و محمد امیرزاده با ۲۷۶ رای نواب هیات رئیسه اتاق ایران شوند.

همچنین حسین پیرموذن، غلامحسین جمیلی، پرهام رضایی و احمد پزنده نامزد کرسی خزانه‌داری اتاق ایران بودند که پزنده و رضایی پیش از رای‌گیری از کاندیداتوری انصراف داده و کرسی خزانه‌داری با ۲۲۲ رای به جمیلی رسید. ۹ رای نیز به عنوان آرای باطله اعلام شد و پیرموذن ۲۱۵ رای به دست آورد.

کیوان کاشفی نیز به عنوان تنها نامزد منشی هیات رئیسه، بر کرسی منشی نشست.