آزادراه تهران- شمال قبل از زمستان افتتاح می‌شود

چهارشنبه،۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات ساخت آزادراه تهران- شمال پایان شهریور به پایان می‌رسد و بعد از طی تشریفات فنی، عملیاتی و اداری این آزادراه تا قبل از زمستان امسال به بهره برداری می‌رسد.

آزادراه تهران- شمال قبل از زمستان افتتاح می‌شود

محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت با تبریک روز خبرنگار گفت: در اوج عملیات روانی و تبلیغاتی دشمن با هدف ناامیدی مردم هستیم و این خبرنگاران هستند که می‌توانند با معرفی ظرفیت‌ها و بیان حقایق امید را برای جامعه ارمغان آورند.

وی درباره زمان افتتاح آزادراه تهران- شمال گفت: آزادراه تهران- شمال متناسب با برنامه در حال پیشرفت است و تا پایان شهریور کل عملیات احداث به پایان می رسد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی عملیات پاکسازی، آماده‌سازی و تمهیدات ترافیکی با حضور پلیس نیز زمان مشخصی را شامل می‌شود که به زمان افتتاحیه این مسیر اضافه می‌کند. ضمن اینکه شرکت بهره بردار باید در این آزادراه مستقر شود؛ چرا که این اتوبان با یک سیستم مدیریتی خاص اداره می شود و شرکت بهره بردار باید کار را تحویل بگیرد و در این مسیر مستقر شود.

به گفته اسلامی بعد از طی تشریفات فنی، عملیاتی و اداری که بعد از اتمام عملیات ساخت (پایان شهریور) آغاز می شود امکان افتتاح مسیر وجود دارد.

وی گفت: امیدوار هستیم هماهنگی‌های بین دستگاهی خیلی زمان نبرد و به محض انجام تفاهمات و استقرار شرکت بهره بردار مردم بتوانند از اتوبان استفاده کنند.

وزیر راه اضافه کرد: این آزادراه قبل از زمستان امسال به بهره برداری می‌رسد.

اسلامی در خصوص وضعیت قطعات ۲و ۳ آزادراه تهران- شمال نیز گفت: در قطعه دوم پیشرفت کار ۳۰ درصدی داریم و شرکت‌هایی که در منطقه یک فعال بودند در حال انتقال به منطقه ۲ هستند.

وی گفت: به دلیل تغییر ریاست بنیاد مستضعفان به تفاهمات جدید برای تامین مالی قطعه دوم این آزادراه هستیم.

اسلامی با بیان اینکه در حال شناسایی سرمایه گذار برای قطعه ۳ هستیم، گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال برای منطقه ۳ آزادراه با یک سرمایه گذار به تفاهم برسیم.