حفظ حقوق مردم اولویت دولت در حذف یارانه پردرآمدها است

دوشنبه،۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حفظ حقوق مردم اولویت دولت در حذف یارانه پردرآمدها است، گفت: اگر نتوان تا پایان سال یارانه سه دهک بالای جامعه را حذف کرد، دولت این ضرر را تحمل کرده اما در روند شناسایی و حذف دهک‌های پردرآمد بی‌دقتی نمی‌کند.

حفظ حقوق مردم اولویت دولت در حذف یارانه پر درآمدها است

«محمد شریعتمداری» در حاشیه نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات وزارتخانه برای اجرای قانون هدفمندی و حذف یارانه دهکهای پردرآمد، اظهار داشت: دولت با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، تمام تلاش خود را می‌کند تا شناسایی و حذف دهک‌های پردرآمد با دقت لازم صورت گیرد.

اولویت اصلی دولت در حذف یارانه دهکهای پردرآمد، حفظ حقوق مردم است

وی ادامه داد: قطعا اولویت اصلی دولت برای اجرای قانون هدفمندی و حذف دهک‌های پردرآمد، حفظ حقوق مردم است، از این رو حتی اگر نتوان تا پایان سال، یارانه سه دهک بالای جامعه را حذف کرد، دولت این ضرر را تحمل کرده اما در روند شناسایی و حذف دهکهای پردرآمد بیدقتی نمیکند.

شکایت تنها ۴ هزار خانوار از ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: دولت اخیرا ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد را شناسایی و یارانه آنها را حذف کرد، اما بر اساس آمار دفاتر پیشخوان دولت، تنها حدود ۴ هزار و ۱۱۸ خانوار نسبت به حذف یارانه‌شان شکایت کرده‌اند که این آمار نشان دهنده خطای حداقلی دولت در حذف یارانه است.