متروی هشتگرد هفته آینده افتتاح می‌شود

چهارشنبه،۰۴ دي ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

وزیر راه و شهرسازی گفت: متروی شهر جدید هشتگرد در هفته آینده و با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

متروی هشتگرد هفته آینده افتتاح می‌شود

«محمد اسلامی» در حاشیه جلسه هیات دولت از تداوم پرواز هواپیماهای ایرانی در شرایط تحریم خبر داد و در خصوص شکایت ایران از تحریم‌های آمریکا علیه صنعت هوانوردی ایران، گفت: ایران شکایت خود را به ایکائو برده و اکنون درحال پیگیری آن است.

وی افزود: رفتار آمریکا خلاف مقررات و کنوانسیون‌های بین المللی است اما آمریکا با قلدری به فشار علیه صنعت هوایی ادامه می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص افتتاح مترو شهر جدید هشتگرد که قرار بود ماه گذشته افتتاح شود، گفت: عملیات اجرایی مترو هشتگرد پایان یافته است و  در آستانه افتتاح قرار دارد و با حضور رییس جمهوری در هفته آینده افتتاح می‌شود.

اسلامی همچنین از اتمام مرحله اول ثبت نام مسکن طرح ملی گفت: اکنون در مرحله پایش اطلاعات ٢٤٠ هزار نفری هستیم که در سامانه ثبت نام کردند.

وی گفت: بعد از پایش اطلاعات یا زمین در اختیار متقاضیان می‌گذاریم و یا ثبت نام کنندگان را به شرکت‌های انبوه ساز معرفی می‌کنیم.

وزیر راه در خصوص اقساط وام مسکن ملی گفت: رقم اقساط بستگی به سه موضوع محل ساخت خانه، مبلغ دریافتی تسهیلات و شهر مورد تقاضا دارد ضمن اینکه باید نوع قرارداد متقاضی مشخص شود.

وی افزود: اکنون گمانه زنی‌ها روی رقم ماهیانه دو میلیون تومان است که صحت ندارد.

اسلامی در خصوص آخرین وضعیت راه اندازی سامانه املاک و اسناد که قرار است مالکان خانه‌های خالی را مشخص کند نیز گفت: سیستم نرم افزاری  توسط وزارت راه طراحی شده است که از محل دیتاهای اطلاعاتی دریافتی از شهرداری، سازمان امورمالیاتی و سازمان ثبت اسناد و املاک بتوان مالکان خانه‌های خالی را تشخیص داد و آنها را به بازار عرضه کرد.