مراکز تجاری تهران تعطیل شد

دوشنبه،۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳

استانداری تهران با صدور ابلاغیه جدید دستور داده همه مراکز تجاری پایتخت به غیر از فروشگاه های زنجیره ای و داروخانه ها باید از روز یکشنبه، سوم فروردین، تعطیل شوند و با خاطیان برخورد خواهد شد. همزمان استاندار تهران گفته "شیب شتابان" ابتلا به ویروس کرونا در این استان "متوقف" شده است.

حمیدرضا گودرزی، معاون استاندار تهران نوشت: "موضوع تعطیلی مراکز تجاری استان تهران به فرمانداران ابلاغ شده است و اصناف تکلیف دارند نسبت به این کار اقدام کنند و با موارد تخلف نیز برخورد قانونی داشته باشند."

به گفته این مقام استان تهران ، تنها فروشگاه‌های زنجیره‌ای چون شهروند و رفاه و داروخانه‌های باز خواهند ماند. تعطیلی مراکز تجاری، رستوران‌ها و مراکز تفریحی یکی از راهکارهایی است که بسیاری از مقام‌های شهری در نقاط مختلف جهان در پیش گرفته‌اند تا شیب منحنی ابتلا به ویروس کرونا ۲۰۱۹ را مماس با امکانات پزشکی خود کنند.

همزمان در خبری دیگر از پایتخت ، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا گفته "شیب شتابان رشد مبتلایان" به این ویروس کاسته شده و در دو روز گذشته از درصد ابتلا در این استان نزولی بوده است.

به گفته استاندار تهران در حالی که نرخ رشد ابتلا به ویروس کرونا ۲۰۱۹ در روز آخر اسفند ماه ۷ درصد بوده، در روز گذشته، یعنی اول فروردین ماه این نرخ به ۴.۹ درصد رسیده است.

آمار رسمی اپیدمی جهانی کرونا ۲۰۱۹ در ایران روز شنبه، دوم اسفند بدین ترتیب اعلام شد؛ "۲۰ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلای قطعی کووید-۱۹ شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۷ هزار و ۶۳۵ نفر بهبود یافته و یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.