برکناری وزیر صمت، انتصاب سرپرست جدید

دوشنبه،۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷

التهابات بازار و افزایش بی سابقه قیمت خودرو منجر به برکناری وزیر صمت شد.

 

برکناری وزیر صمت، انتصاب سرپرست جدید

رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت،معدن و تجارت به جای رضا رحمانی منصوب کرد.

متن این حکم  به شرح زیر  است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالا‌های اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

این درحالیست که در روزهای اخیر شاهد التهابات فراوانی در بازار خودرو هستیم.

خودرو پراید که در سال 90 به قیمت نزدیک به 9 میلیون به فروش می رسید در هفته گذشته قیمت 90 میلیونی را تجریه کرد.

رضا رحمانی از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ بعنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم حضور داشت. وی همچنین به عنوان قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، در امور تولید و معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه نیز فعالیت داشته است.