تلفات جهانی کرونا از ۴۰۰ هزار نفر عبور کرد

چهارشنبه،۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹

برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا از چهارصد هزار نفر بیشتر شده است.

تلفات جهانی کرونا از ۴۰۰ هزار نفر عبور کرد

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، از 400 هزار نفر فراتر رفته است.

بر این اساس بیش از 7 ملیون نفردر سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۴۰۱،۶۰۶ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند. در مقابل اما حدود سه میلیون و چهار صد و چهار هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از یک میلیون و نهصد و هشتاد و هشت هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا با تعداد بیش از ۱۱۲ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

در این میان قاره‌های آمریکای شمالی و مرکزی با دو میلیون و دویست و پنجاه هزار مبتلا و ۱۳۴ هزار فوتی به همراه قاره اروپا با دو میلیون و هفتاد و هشت هزار مبتلا و ۱۷۸ هزار فوتی، حدود دو-سوم آمار جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر بررسی سازمان بهداشت جهانی، شیوع کرونا در آمریکای مرکزی و جنوبی موجب تداوم رشد تلفات انسانی این ویروس در ماه پیش رو خواهد شد. برزیل یکی از کانونهای مهم شیوع کرونا در آمریکای جنوبی است.

حدود 5 ماه از آغاز شیوع این بیماری که از ووهان چین آغاز شد، می گذرد. در این مدت، علاوه بر خسارات مالی، اقتصاد جهان نیز با بحرانی کم سابقه روبرو شده است. کوچک شدن اقتصاد اغلب کشورها و بیکاری فراگیر و افزایش فقر و فشار اقتصادی از دیگر پیامدهای پیش آمده است.

افکار عمومی در سراسر جهان، چشم به نتایج مراکز تحقیقاتی و علمی برای دستیابی به دارو یا واکسن این اپیدمی دوخته است. سال 2020 برا همه ساکنان کره زمین، سالی فراموش نشدنی و تا حد زیادی تلخ است.