اقتصاد دانش بنیان

نخستین نشست فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان

 نخستین نشست «فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان» مجلس یازدهم شورای اسلامی با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمدباقر قالیباف؛ منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان منتخب مجلس یازدهم برگزار شد.

برترين هاي نوآوري محصول ايراني معرفي شدند

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه در دانشگاه صنعتی شریف با حضور مدعويني از معاونت علمي رياست جمهوري، اساتید دانشگاه، متخصصان حوزه نوآوری و مدیران ارشد شرکت های نوآور سال ۹۸13 برگزار شد.

هدایت دانش بنیانها به سمت صنعت پتروشیمی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با خزانه عظیم شرکت های دانش بنیان و با اتکا به دانش فنی و بومی شکل گرفته در این مجموعه ها می تواند نیاز شرکت های بزرگ را در حوزه فناوری رفع کند و در راستای حمایت از ساخت داخل در مسیر کاهش وابستگی به وار

ورود دانش بنیان‌ها به صنعت پتروشیمی

تفاهم نامه همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری و هلدینگ خلیج فارس با هدف استفاده از ظرفیت عظیم شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا به حوزه بزرگ پتروشیمی مهیا منعقد می‌شود.

تولد سورنا 4 در دانشگاه تهران

23 آذر ماه سورنا 4 متولد شد. این ربات انسان نما، راه می‌رود. می‌خندد. حرف می‌زند. حتی استقامت و نیروی خوبی در حفظ تعادل خود دارد.

قانون گذاران در کنار نوآوران باشند

حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری، خواسته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مجلس است. برای رونق و به بار نشستن این زیست بوم، نیاز به حمایت و مشارکت همه و ایجاد حرکتی جمعی است.

دانش بنیانها، نیازهای صنعت نفت و گاز را تامین می کنند

صندوق پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از فناوران و استارت آپی های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان راه اندازی خواهد شد.

تهران در فهرست 50 شهر فناور جهان

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و شهردار تهران با امضای دو تفاهم‌نامه همکاری، برای «شناسایی پهنه‌های شهری برای ایجاد مراکز نوآوری» و همچنین را‌ه‌اندازی«مرکز نوآوری فناوری‌های پیشرفته حمل و نقل» توافق کردند.

قطعی اینترنت و 3 هزار میلیارد تومان خسارت کسب‌وکارهای آنلاین

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برآورد خود از میزان خسارت‌های وارد شده به کسب‌وکارهای اینترنتی بر اثر قطعی طولانی‌مدت سراسری اینترنت را منتشر کرد.

ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی،‌ با اشاره به ارسال مصوبه حمایت از کارآفرینان به دولت گفت: بر اساس این مصوبه، ۱۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای فعالیت‌های کوچک اقتصادی صادر شود.

عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان

مدیرکل نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته و ۱۲ استان برای استانداردسازی محصولات این حوزه و صدور گواهینامه‌های سی.ا.سی (COC) و سی.او.پی (CO

برج فناوری هرمز، پایگاه نوآوری هرمزگان

برج فناوری هرمز متعلق به پارک علم و فناوری استان هرمزگان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

استارت‌آپها قادر به حل مشکل صنعت حمل و نقل خواهند بود

معاون حمل‌و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه‌های رسیدگی به درخواست‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ حمل‌و نقلی در شرف راه‌اندازی هستند، گفت: نیازهای ۱۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان از سوی وزارت راه احصا شده است.

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از برگزاری گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ آبان خبر داد.

موانع رشد اقتصاد دانش بنیان در ایران

سورنا ستاری - واقعیت این است که رشد علمی کشور جزو آن حقایقی است که کسی نمی‌تواند انکارش کند.

حضور ۲۸۶۰ شرکت دانش بنیان در زیر شاخه برق و الکترونیک

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: یکی از مزیت‌های امروز بخش صنعت حضور شرکت‌های دانش بنیان در زیرشاخه‌های برق و الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی دانست و از حضور ۲ هزار و ۸۶۰ شرکت در این عرصه خبر داد.

تاسیس بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال  با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیروز حناچی شهردار تهران  با  هدف هم افزایی بیشتر بازیگران و فعالان اصلی حوزه محتوای دیجیتال و استفاده از ظر

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری و فناوری‌های نوآورانه

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه با حضور در کارخانه نوآوری آزادی (شعبه پارک فناوری پردیس در تهران) از این مجموعه بازدید و از نزدیک با فعالیت استارتاپ‌های فعال در این مرکز نوآوری آشنا شد.

صفحه‌ها

نخستین نشست فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان

برترين هاي نوآوري محصول ايراني معرفي شدند

هدایت دانش بنیانها به سمت صنعت پتروشیمی

ورود دانش بنیان‌ها به صنعت پتروشیمی

تولد سورنا 4 در دانشگاه تهران

قانون گذاران در کنار نوآوران باشند

دانش بنیان‌ها، نیازهای صنعت نفت و گاز را تامین می‌کنند

تهران در فهرست 50 شهر فناور جهان

قطعی اینترنت و 3 هزار میلیارد تومان خسارت کسب‌وکارهای آنلاین

ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

اشتراک در RSS - اقتصاد دانش بنیان