اقتصاد کلان

اقتصاد ایران دوباره کوچکتر می شود

صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود از وضعیت اقتصادی جهان، درباره ایران گفته است که تولید ناخالص داخلی کشور در سال ۲۰۲۰ حدود شش درصد کاهش خواهد یافت. بنابر این، رشد اقتصادی ایران برای سومین سال متوالی منفی خواهد بود.

کرونا، دلیل برداشت تازه ازصندوق توسعه ملی

مقام معظم رهبری پس از ۱۱ روز از درخواست دولت با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله با بحران کرونا، موافقت کرد

امکان سنجی طرح های سرمایه گذاری در شرایط متغیر

پنل تخصصی امکان‌سنجی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در شرایط متغیر، به‌روزآوری، تحلیل ریسک و تحلیل سناریوی شناور توسط دکتر محسن شریف مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق و مهندس بهرادی مشاور ارشد این موسسه در سالن ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی ج

تورم بهمن در دهک‌های مختلف چقدر بود؟

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار نرخ تورم سالیانه کل کشور ۳۷ درصد بود و این نرخ در بین اقشار مختلف جامعه (دهک‌های یکم تا دهم) بین ۳۶.۳ تا ۳۸.۹ درصد بوده است.

کارایی بازارهای مالی؛ چرا و چگونه؟

بازارهای مالی در ایران اعم از بانک، بیمه و بورس هر کدام نقش تاثیرگذاری در روندهای اقتصادی داشته است.

بیشترین افت تولید ناخالص داخلی برای کدام کشور؟

بانک جهانی در گزارش تازه‌اش اعلام کرده است که ایران بیشترین افت تولید ناخالص داخلی را در جهان در سل 2019 میلادی داشته است.

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کردند.

مقاومت سازمان‌ها در برابر تفویض اختیار به گمرک

رییس کل گمرک ایران خبر داد که با وجود ظرفیت قانونی موجود، هیچ سازمانی حاضر به واگذاری اختیاراتش به گمرک ایران نیست.

پیش‌بینی همتی درباره تورم و بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: روند کاهنده نرخ تورم در کشور ادامه دارد و بازار ارز را نیز کنترل می‌کنیم و آرامش و تعادل آن برقرار خواهد بود.

رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در هفت ماهه ۹۸

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در همین شرایط سخت تحریمی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی ۲۰ درصد افزایش یافت.

پیگیری رئیس جمهوری برای الحاق به سازمان جهانی تجارت

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از دستور رییس جمهوری برای پیگیری الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت خبر داد و گفت: اکنون بر اساس تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیر این موضوع هستیم.

جزئیات نرخ تورم آبان‌ماه در استان‌های مختلف

بررسی جزئیات تغییرات نرخ تورم ۱۲ ماهه در استان‌ها نشان می‌دهد که بیشترین نرخ تورم مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۴۵.۸) و کمترین آن مربوط به استان­ سمنان (۳۹.۳ درصد) است.

کمک‌های حمایتی و معیشتی، ماهانه و بدون وقفه پرداخت خواهد شد

سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تاکید بر همکاری کامل در اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از معیشت اقشار کم درآمد اعلام کردند که کمک‌های حمایتی و معیشتی ماهانه بدون وقفه و به طور منظم پرداخت خواهد شد.

معضلات سه گانه اقتصاد ایران

مسعود نیلی - صحبت درباره امکان‌سنجی اصلاحات اقتصادی است، اما خود عنوان صحبت یعنی «اصلاحات اقتصادی» کمی بحث‌برانگیز بوده و معانی مختلفی دارد. به همین دلیل ابتدا باید توافق کنیم که قرار است دقیقا روی چه چیزی بحث کنیم.

ایران و اوراسیا در اندیشه تجارت دو میلیارد دلاری

قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در یک برنامه سه ساله حجم مبادلات تجاری به ۲ میلیارد دلار خواهد رس

آخرین مهلت FATF

تازه ترین نشست گروه ویژه در شهر اورلاندو در آمریکا  با مهلت دیگری به ایران برگزار شد.

بازگشت ٧١ درصد از ارز صادراتی به چرخه اقتصاد

رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با توجه به کاهش تفاوت‌ها و روش‌هایی که بانک مرکزی با تعامل نزدیک به صادرکنندگان در پیش گرفت این فرصت را فراهم کرد تا ارز صادراتی به چرخه اقتصادی از طریق سامانه نیما و واگذاری ارز صادراتی تا میزان ٧١ درصد عملیاتی

وزیر اقتصاد: خروج از لیست سیاه FATF دشوار است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه پس از پایان مهلت تعیین شده توسط گروه ویژه اقدام مالی اف.ای.تی.اف (FATF)، به صورت خودکار وارد بلک لیست می‌شویم، گفت: برای خروج از بلک لیست باید «برنامه اقدام» بنویسیم که امکان دارد شرایط سخت‌تری در آن مطرح

صفحه‌ها

اقتصاد ایران دوباره کوچکتر می شود

کرونا، دلیل برداشت تازه ازصندوق توسعه ملی

امکان سنجی طرح های سرمایه گذاری در شرایط متغیر

تورم بهمن در دهک‌های مختلف چقدر بود؟

کارایی بازارهای مالی؛ چرا و چگونه؟

بیشترین افت تولید ناخالص داخلی برای کدام کشور؟

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده تعیین شد

مقاومت سازمان‌ها در برابر تفویض اختیار به گمرک

پیش‌بینی همتی درباره تورم و بازار ارز

رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در هفت ماهه ۹۸

اشتراک در RSS - اقتصاد کلان