بازار پول

۳ اقدام اساسی بانک مرکزی برای مقابله با تورم

تحلیل تحولات اقتصاد کلان نشان می‌دهد متغیرهای برون‌زا بیشترین اثر را بر تورم داشته است.

آمریکا، 18 بانک ایرانی را تحریم کرد

دولت آمریکا در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور، روز پنجشنبه تحریم های تازه ای را علیه بخش بانکداری ایران اعمال کرد.

اخذ مالیات از خریداران سکه

در آستانه پایان مدت اعلام اظهارنامه های مالیاتی مربوط به سال 98، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، از تعیین مالیات بر خرید سکه طلا خبر داد.

طرح انتشار 50 هزار میلیارد تومان اوراق ودیعه

بانک مرکزی قصد دارد برای مقابله با تورم و رشد فزاینده نقدینگی اوراق ودیعه منتشر کند؛ سررسید این ارواق دو ساله اعلام شده است.

20 سال حبس برای علی دیواندری

علی دیواندری، مدیرعامل اسبق بانک‌های ملت و پارسیان بازداشت شد.

ورود بانک ها به عصر بلاک چین

برای تهیه گزارش پیش رو به دنبال یافتن علت نامگذاری کنسرسیومی‌متشکل از چندبانک و شرکت وطنی فعال در زمینه فناوری اطلاعات بودم. در ابتدا به نظرم «ققنوس» نام پرطمطراق و با‌مسمایی آمد.فرهنگ‌های لغت را کاویدم .

واحد پول کشور از ریال به تومان تغییر یافت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که واحد پول ایران تومان قرار گیرد؛ هر تومان برابر ۱۰ هزارریال جاری و معادل یک‌صد قران است.

حذف ۴ صفر از پول ملی تورم‌زا نیست

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره شایعاتی مبنی بر اثر حذف چهار صفر در تورم کشور گفت: ما مطمئنیم حذف چهار صفر هیچ تاثیری در نرخ تورم ندارد زیرا تورم در اینجا علت است نه معلول که ناشی از تورم مزمن چندین دهه گذشته است.

مدیرعامل بانک مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

مدیرعامل بانک مسکن بر اثر ابتلا به کرونا صبح امروز درگذشت

مهلت بازپرداخت اقساط تمدید شد

شورای پول و اعتبار عصر 13 اسفندماه سالجاری، گزارش بانک ‌مرکزي را درخصوص مشکلات بوجود آمده براي فعالان اقتصادي به ويژه صاحبان کسب و کارهاي کوچک در بازپرداخت تسهيلات دريافتي به دليل شرايط حاکم بر جامعه ناشي از شيوع ويروس کرونا، مطرح کرد و

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

رشد ۲۷ درصدی سپرده‌های بانکی در کشور

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده سپرده‌های بانکی در آبان ۹۸ نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد رشد کرده، اما میزان مانده تسهیلات ۲۲.۳ درصد بالا رفته است.

افت چشمگیر ریال در برابر ارزهای خارجی

افزایش قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی‌های دولتی در این هفته کماکان ادامه یافت؛ افزایشی که با زمزمه‌های بازگشت ایران به فهرست سیاه اف ای تی اف شروع و پس از قطعیت یافتن قرارگرفتن ایران در فهرست سیاه با افزایشی انفجاری همراه شد.

«کوروش احمدی» با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی گفت: گروه ویژه مالی به عنوان یک نهاد فنی و تخصصی بین‌الدولی استانداردهایی را برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم تعریف کرده است و از کشورهای مختلف جهان می‌خواهد آن استانداردها را در قوانین و عرف مراودات مالی و تجاری خویش اعمال کنند.   وی با اشاره به چگونگی قرار گرفتن کشورها در لیست سیاه FATF اظهار داشت: در صورتی که کشوری استانداردها و توصیه های این نهاد را رعایت و اعمال نکند، آنگاه این کشور به عنوان کشور غیرهمکار نامیده شده

دیپلمات پیشین تاکید کرد: راه خروج ایران از لیست سیاه FATF باز مانده و قرار نیست برای خروج از آن، همه چیز از ابتدا شروع شود بلکه کافی است کار از همان جا که متوقف شده ادامه یابد که یک مورد آن، الحاق به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT است.

ایران و کره شمالی در فهرست سیاه

ایران سرانجام در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی موسوم به  FATF قرار گرفت؛ هر چند عواقب قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه دامن گیر مردم خواهد شد، هنوز فرصت جبران وجود دارد و می‌توان با اقدامی مناسب جلوی ذوق زدگی بیش از حد برخی رژیم های مخل

دستور عزل مدیران متخلف بانکی  امروز صادر می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود اینکه در چند روز اخیر دستور پیگیری مبدا پول‌های انتقالی بالای یک میلیارد تومان صادر شده، اما برخی رئیسان شعب در این زمینه تخلف می‌کنند که امروز اسامی آنها را گرفته و از مدیران عامل بانک‌ها می‌خواهم که آنان را عزل ک

چراغ سبز به بانک‌ها

بانک مرکزی در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که عملیات بازار باز کلید خورده است.

حساب‌های شخصی و تجاری جداسازی می‌شود

رییس کل بانک مرکزی از جداسازی حساب‌های شخصی و تجاری خبر داد و گفت: در هیچ کشوری مقام ناظر بانکی اجازه نمی‌دهد که نقل و انتقال بانکی بدون مستندات و اطلاع بانک از مبدا و مقصد و دلیل انتقال وجوه و ذی‌نفعان انجام شود.

صفحه‌ها

۳ اقدام اساسی بانک مرکزی برای مقابله با تورم

آمریکا، 18 بانک ایرانی را تحریم کرد

اخذ مالیات از خریداران سکه

طرح انتشار 50 هزار میلیارد تومان اوراق ودیعه

20 سال حبس برای علی دیواندری

ورود بانک ها به عصر بلاک چین

واحد پول کشور از ریال به تومان تغییر یافت

حذف ۴ صفر از پول ملی تورم‌زا نیست

مدیرعامل بانک مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

مهلت بازپرداخت اقساط تمدید شد

اشتراک در RSS - بازار پول