بازرگانی

کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف جمع‌ می‌شود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کارت‌های بازرگانی به‌اصطلاح یک‌بار مصرف که صاحبان آنها تجار واقعی نیستند و فقط از آنها سوء استفاده می‌شود، جمع‌آوری خواهد شد.

نمایشگاه‌ها طبق تقویم برگزار می‌شوند

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: تمام نمایشگاه‌ها به ویژه الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث، صنعت ساختمان براساس تقویم پیش‌بینی شده و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند.

رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا

در نشست ویدئو کنفرانس مشترک ایران با پنج کشور اتحادیه اوراسیا و وزیر تجارت این اتحادیه، آمار تجارت ایران و کشورهای عضو از ابتدای اجرای موافقتنامه تا انتهای خردادماه با رشد ۱۴ درصدی مواجه شده است.

پنجره واحد برای ورود خصوصی ها به بورس

اتاق بازرگانی ایران، شرکت بورس تهران، فرابورس ایران و جامعه حسابداران رسمی، تفاهم‌نامه همکاری در راستای ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه امضا کردند.

خط و نشان برای صادرکنندگان متخلف

یک روز پس از صحبتهای رئیس جمهور درباره آن دسته از صادرکنندگانی که ارز خود را به سامانه نیما برنگردانده اند، بانک مرکزی و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز وارد میدان شده و برای صادرکنندگان متخلف، خط و نشان کشیدند

برنامه جدید گمرک برای ترخیص فوری کالاهای اساسی

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: با پذیرش پیشنهاد گمرک ایران توسط مراجع ذیصلاح و ابلاغ آن به گمرکات اجرایی، روند ترخیص کالاهای اساسی، ضروری و فسادپذیر تسریع می‌شود.  

مرز ترکیه و ترکمنستان تا هفته آینده باز می‌شود

طبق اعلام مسئولان گمرک و طی رایزنی‌های صورت گرفته مرزهای زمینی و هوایی ترکیه و همچنین مرز ترکمنستان تا هفته آینده باز خواهد شد. 

تجارت ایران با اوراسیا به ۲.۱ میلیارد دلار رسید

سخنگوی گمرک ایران در خصوص وضعیت تجارت خارجی کشور با اوراسیا گفت : میزان تجارت خارجی ایران با اوراسیا از پنجم آبان ماه سال ۱۳۹۸ تاکنون به بیش از دو میلیارد و۱۱۲ میلیون دلار رسیده است.

تجارت خارجی کشور از ۹ میلیارد دلار فراتر رفت

کارنامه تجارت خارجی در دو ماه اول سال حاکی از تجارت ۹ میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلاری است.

افزایش ۵۶ درصدی صادرات کالا از گمرک بازرگان

مدیرکل گمرک بازرگان گفت: فروردین امسال ۶۰۹ میلیون و ۶۱۰ هزار دلار کالا از این مرز صادر شد که ۵۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

بازگشایی مرز مهران همچنان در بلاتکلیفی

رییس اتاق ایلام اعلام کرد: قرار است پس از اعلام طرف عراقی، مرز مهران دو روز در هفته برای جابجایی مواد غذایی و میوه و تره‌بار باز شود.

دفتر رسمی «برندینگ» در ایران آغاز به کار کرد

دفتر رسمی برندینگ (خدمات مشاوره ای تجاری‌سازی مالکیت معنوی در ایران) طی مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور، همزمان با روز جهانی مالکیت معنوی آغاز به کار کرد.

اعتراض بخش خصوصی به دستورالعمل بازگشت ارز صادراتی

رییس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی، اعتراض بخش خصوصی را نسبت به حذف تعدیل ۲۰ درصدی برای صادرات سال‌های ۹۸ و ۹۹ اعلام کرد.

پشتیبانی از توسعه صادراتی صنعت آب و برق

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری گردیده انعقاد این تفاهم نامه و توسعه همکاری با شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق می تواند کمک موثری در تحریک تقاضای خارجی و صادرات در حوزه خدم

از سرگیری صادرات کالاهای ایرانی به کویت

سفیر ایران در کویت با اعلام خبر از سرگیری صادرات کالاهای ایرانی به این کشور، گفت: به کویتی‌ها درباره رعایت استانداردهای بهداشتی اطمینان دادیم و طرف مقابل هم اعلام آمادگی کرد و احتمالا هفته بعد تبادلات تجاری آغاز می‌شود.

منفی شدن شیب سرمایه‌گذاری در کشور

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: در سال ۹۸ میزان سرمایه‌گذاری از میزان استهلاک موجودی سرمایه کمتر شده و این موضوع خطر بزرگی است که برای سال بعد اشتغال و عرضه را تهدید خواهد کرد و نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری به سمت شیب منفی می‌رو

چای هندی , واردات چای , رتبه واردات چای , چای ایرانی

در حالی که روسیه تا سال ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار چای هند محسوب می‌شد، آمارهای جدید منتشره نشان می‌دهند ایران با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین وارد کننده چای هند تبدیل شده است.

حضور تجار ۲۷ کشور جهان در نمایشگاه ایران اکسپو

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب گفت: بیش از ۱۷۰ تاجر و بازرگان از ۲۷ کشور جهان در نمایشگاه ایران اکسپو شرکت کرده‌اند.

صفحه‌ها

کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف جمع‌ می‌شود

نمایشگاه‌ها طبق تقویم برگزار می‌شوند

رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا

پنجره واحد برای ورود خصوصی ها به بورس

خط و نشان برای صادرکنندگان متخلف

برنامه جدید گمرک برای ترخیص فوری کالاهای اساسی

مرز ترکیه و ترکمنستان تا هفته آینده باز می‌شود

تجارت ایران با اوراسیا به ۲.۱ میلیارد دلار رسید

تجارت خارجی کشور از ۹ میلیارد دلار فراتر رفت

افزایش ۵۶ درصدی صادرات کالا از گمرک بازرگان

اشتراک در RSS - بازرگانی