گردشگری

روزانه 2 پرواز بين ايران و ترکيه برقرار شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از برقراری مجدد روزانه 2 پرواز توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و ترکیه، بین دو طرف خبر داد.

بوم گردی، توصیه سازمان بهداشت جهانی در دوران کرونا

سازمان جهانی گردشگری هر ساله به مناسبت روز جهانی گردشگری در ۲۷ سپتامبر خط‌ مشی و مسیر یکساله گردشگری را تعیین می‌کند که امسال به‌دلیل بحران کرونا بوم‌گردی و توسعه روستایی را به‌عنوان مسیر بهبود گردشگری جهان اعلام کرد.

نگاهی به مهدکودک آبزیان در خلیج فارس

تالاب خورخوران بندرخمیر هرمزگان در واقع یکی از بزرگترین و مهم‌ترین تالاب‌های دریایی ایران و خاورمیانه با بیش از ۱۰۲ هزار هکتار مساحت است که به لحاظ ارزش این منطقه، به ذخیره‌گاه زیست‌کره لقب گرفته و می‌توان از آن به عنوان مهدکودک آبزیان خلیج فارس

آغاز فاز دوم  پروژه «شهر گردشگر»

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری از شروع فاز دوم پروژه «شهر گردشگر» با اعلام آمادگی هشت استان برای ارزیابی، با همکاری و حمایت وزارت کشور خبر داد.

زخم کاری  کرونا بر پیکر گردشگری ایران

کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران با هدف دستیابی به راهکارهای حمایت از کسب و کارهای گردشگری آسیب دیده از بحران کرونا برگزار شد.

تسطیح جاده کوهستان الوند برای حفظ جان گردشگران

خرداد ماه امسال، خبر غیرواقعی تخریب کوهستان الوند و ساخت جاده در این مسیر ؛ برخی فعالان رسانه و دوستداران محیط زیست در استان همدان را نگران کرد و واکنش های زیادی به همراه داشت.

سایت‌های فروش بلیت هواپیما اعلام کرده‌اند از فردا پروازهای تهران – استانبول البته توسط یکی از ایرلاین‌های خارجی راه‌اندازی می‌شود

رونمایی از نخستین هتل کپسولی در ایران

طی مراسمی از نخستین هتل کپسولی در ایران رونمایی شد.

تولدی دوباره برای اسپا و ماساژ ایران

تلاش‌های علاقمندان عرصه اسپا و ماساژ ایران در سال‌های اخیر بالاخره نتیجه داد و با ثبت قانونی انجمن تخصصی اسپا، ماساژ و حمام‌های سنتی در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین وزارت کشور وارد عرصه تازه‌ای شد.

طرح ترکیه برای نجات گردشگری در دوران کرونا

ترکیه با صدور گواهینامه‌های ویژه در صدد نجات صنعت بحران زده گردشگری در این کشور است که همچون دیگر نقاط جهان به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و همه‌گیر شدن بیماری کووید ۱۹ روزهای سختی را سپری می‌کند.

۵۳۰۰ میلیارد تومان خسارت کرونا به گردشگری ایران

دبیر تشکل‌های ملی گردشگری اعلام کرد: ویروس کرونا فقط در دو ماه اسفند و فروردین، ۵۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به صنعت گردشگری وارد کرده است.

گردشگری در اغماء

با گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا کووید 19، گردشگری بیش از هر کسب و کار دیگری ضربه خورده است.

حال بد گردشگری

ویروس‌ها همواره جزئی از زندگی بشر بوده‌‌اند و هرازگاهی با نا‌‌می‌جدید پا به زندگی انسان‌ها گذاشته و آنها را با چالش‌ها و دغدغه‌ها‌ی جدیدی مواجه کرده‌‌اند.

برند ملی‌گردشگری رونمایی‌شد

«برند ملی گردشگری»، طرح شهر گردشگر و الواح ثبت جهانی شهرهای زنجان، شیراز و ملایر و روستای جهانی قاسم‌آباد گیلان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی شد.

حمایت از استارتاپ‌ها و برنامه‌نویسان حوزه گردشگری

نخستین ماراتن بین المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه گردشگری با عنوان اختصاری «هکاتوریسم ۲۰۲۰» به مدت سه روز از ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه با حمایت «همراه اول» در جزیره کیش برگزار می‌شود.

یک خانه ۲.۵ میلیون دلاری در تبریز هتل بوتیک می‌شود

در انتهای یکی از کوچه‌های خیابان بهارستان منطقه «شاه گولی» تبریز، عمارت زیبایی قد برافراشته است که معماری ترکیبی اش، جلوه‌گری می‌کند و مالکش می‌گوید قصد دارد این بنای ۲.۵ میلیون دلاری را که در اصل برای سکونت خود و خانواده‌اش ساخته بود، به هتل بوت

غافلگیری گردشگری از مصوبه مالیات خروج از کشور

معاون گردشگری در واکنش به مصوبه مجلس درباره مالیات خروج از کشور، گفت: از این وجود این لایحه اطلاع نداشتیم و غافلگیر شدیم.

نخستین پرواز سلیمانیه عراق در کیش به زمین نشست

مسیر پروازی سلیمانیه – کیش راه اندازی شد و در تاریخ ۲۹ دی ماه نخستین پرواز "سلیمانیه – کیش - سلیمانیه" توسط شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه جزیره کیش به زمین نشست.

صفحه‌ها

روزانه 2 پرواز بين ايران و ترکيه برقرار شد

بوم گردی، توصیه سازمان بهداشت جهانی در دوران کرونا

نگاهی به مهدکودک آبزیان در خلیج فارس

آغاز فاز دوم پروژه «شهر گردشگر»

زخم کاری کرونا بر پیکر گردشگری ایران

تسطیح جاده کوهستان الوند برای حفظ جان گردشگران

پروازهای ترکیه از فردا راه اندازی می شود

رونمایی از نخستین هتل کپسولی در ایران

تولدی دوباره برای اسپا و ماساژ ایران

طرح ترکیه برای نجات گردشگری در دوران کرونا

اشتراک در RSS - گردشگری