۳۶ میلیون مشترک برق از مهرماه قبض کاغذی دریافت نمی‌کنند

يکشنبه،۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت توانیر گفت: صدور قبض کاغذی برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور از مهر امسال متوقف خواهد شد.

۳۶ میلیون مشترک برق از مهرماه قبض کاغذی دریافت نمی‌کنند

هادی مدقق افزود: در حال حاضر شماره تلفن همراه بیش از ۸۰ درصد مشترکان برق برای ارسال پیامکی و دیجیتال قبض جمع‌آوری شده است.

وی از اجرای  چهار روش برای دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبض پیامکی خبر داد و خاطرنشان ساخت: در روش نخست، ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت می‌کنند.
مدقق  ادامه داد: در روش دوم نیز سرشماره‌ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد.
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر افزود: در روش سوم نیز مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

به گفته وی، برنامه نرم افزاری تلفن همراه (اپلیکیشنی ) در سایت‌ یاد شده قرار گرفته و مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، همه خدمات پس از فروش را از طریق این نرم افزار دریافت کنند.
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر ادامه داد: هم اکنون در دو استان این برنامه پیاده‌سازی شده و در این مناطق فقط قبض الکترونیک صادر می‎شود.