بازار کالا و خدمات

کاهش ۷۰ درصدی خرید و فروش در بازار لوازم خانگی

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی از کاهش 70 درصدی خرید و فروش لوازم خانگی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: به همین دلیل قیمت‌ها تغییر چندانی نداشته است.

پای نیمی از ایرانی ها در کفش تبریزی ها

اگر تحریم‌ها برای بسیاری از صنایع رمقی باقی نگذاشته، اما برای تولید‌کنندگان پاپوش آذربایجان شرقی فرصت بی‌بدیلی را فراهم کرده تا خودی نشان دهند و روزهای رکود سال‌های نه چندان دور را کم کم به فراموشی بسپارند.

 تضمین انتقال دارو به ایران با سازوکار تجاری جدید

رییس بخش اقتصادی روابط دوجانبه وزارت اقتصاد سوئیس با اظهار اطمینان از اینکه به‌زودی شرکت‌ها و قراردادهای تجاری زیادی در سازوکار جدید مبادله کالا میان سوئیس و ایران فعال خواهند شد، تاکید کرد این روند، انتقال دارو به ایران را تضمین می‌کند.

لوازم خانگی از ۱۶ بهمن با شناسه کالا خریداری شود

رییس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی ایران گفت: براساس اجرای طرح شناسه کالا، خریداران لوازم‌خانگی از ۱۶ بهمن ماه با دریافت این شناسه از فروشندگان و اطمینان از اصالت کالا نسبت به خرید اقدام کنند.

وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان شد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون برای پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به هر یک از زوج‌ها در سال آینده خبر داد.

 

در چهارمین دوره اهدای نشان امین‌الضرب چه گذشت؟

تندیس چهارمین دوره امین‌الضرب به «داوود عابدی آملی» و «علی سالک نجاتی» به عنوان کارآفرینان برتر اهدا شد.

فروش سیم‌کارت‌های رایتل متوقف شد

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری از توقف فروش سیم‌کارت‌های شرکت خدمات ارتباطی رایتل در سراسر کشور از امروز خبر داد.

راه‌اندازی تهاتر مصالح ساختمانی در بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا از انجام اولین معاملات مناقصات بورس کالا برای تهاتر محصولات مورد نیاز ساخت مسکن خبر داد و گفت: مذاکرات اولیه‌ بین بورس کالا و وزارت مسکن برای راه‌اندازی بازار تهاتر پروژه‌های مسکن صورت گرفته است.

صادرات خاویار ایران به نقطه صفر رسید

یک عضو نمایندگان استان مازندران با بیان این‌که پرورش ماهی، تولید گل، برنج و دیگر محصولات زراعی منبع مهمی برای درآمد مردم محسوب می‌شود، اظهار کرد: اما متاسفانه صادرات خاویار که زمانی برند صادرات کشور بود اکنون به نقطه صفر رسیده است.

شناسنامه‌دار شدن لوازم خانگی برای مبارزه با قاچاق

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۱۰ قلم لوازم خانگی پرمصرف باید تا 15 دیماه  شناسنامه‌دار شوند. 

ذرت‌های آلوده به فروش می‌رسند

طبق اعلام سازمان اموال تملیکی طی تصمیمات اخذ شده در رابطه با تعیین تکلیف ذرت‌های آلوده، این ذرت‌ها تحت شرایطی به کشورهای غیرهمسایه فروخته می‌شود تا امکان برگشت این محموله به ایران کاملا منتفی باشد.

تمام کالاها باید به سمت نیمایی شدن بروند

سرپرست وزرات جهاد کشاورزی گفت: من هنوز به رغم برخی حرف‌ها به این امر اعتقاد دارم که تمام کالاها باید به سمت نیمایی شدن برود. شاهد هستید از زمانی که گوشت نیمایی شد بازار چقدر آرام گرفت.

ضوابط ترخیص و توزیع برنج‌های وارداتی

با شروع ترخیص ۵۶ هزار تن برنج وارداتی در روزهای گذشته، صاحبان این کالا می‌توانند طبق ضوابط تعیین شده نسبت به ترخیص و توزیع انواع این برنج‌ها که در دو نوع هندی و پاکستانی بوده و با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند، اقدام کنند.

سهمیه بنزین قایق‌های صیادی ۴۰۰ لیتر در ماه تعیین شد

سهمیه بنزین قایق‌های صیادی چهاراستان جنوبی کشور به میزان ۴۰۰ لیتر در ماه تعیین شد.

افزایش ۱۱۰ درصدی پرونده‌های تخلف در بازار

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرد: در این ۲۱ روز اخیر، تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای واحدهای صنفی، ۲۵ هزار و ۴۱۶ فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته افزایش ۱۱۰ درصدی داشته است.

9 فرودگاه وزارت نفت، واگذار می شود

وزارت نفت مایل است که کل فرودگاه های ملکی خود را به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واگذار کند.

دامپینگ «بلک فرایدی» در بازار پوشاک ایران

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با انتقاد از برنامه جمعه سیاه (بلک فرایدی)، آن را محصول فرهنگ غرب توصیف کرد و گفت: ارائه تخفیفات ۷۰ درصدی از سوی برخی برندهای خارجی در کشور در حقیقت دامپینگ بوده و ضربه شدیدی به صنای

تاسیس شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در مرز پرویزخان

معاون اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه عراق از تاسیس شهرک صنعتی و بازار مشترک بین ایران و عراق در مرز پرویزخان خبر داد و گفت: فعالان و سرمایه‌گذاران در این شهرک از پرداخت تعرفه واردات معاف خواهند بود.

صفحه‌ها

کاهش ۷۰ درصدی خرید و فروش در بازار لوازم خانگی

پای نیمی از ایرانی ها در کفش تبریزی ها

تضمین انتقال دارو به ایران با سازوکار تجاری جدید

لوازم خانگی از ۱۶ بهمن با شناسه کالا خریداری شود

وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان شد

در چهارمین دوره اهدای نشان امین‌الضرب چه گذشت؟

فروش سیم‌کارت‌های رایتل متوقف شد

راه‌اندازی تهاتر مصالح ساختمانی در بورس کالا

صادرات خاویار ایران به نقطه صفر رسید

شناسنامه‌دار شدن لوازم خانگی برای مبارزه با قاچاق

اشتراک در RSS - بازار کالا و خدمات