اقتصاد دانش بنیان

تولد سورنا 4 در دانشگاه تهران

23 آذر ماه سورنا 4 متولد شد. این ربات انسان نما، راه می‌رود. می‌خندد. حرف می‌زند. حتی استقامت و نیروی خوبی در حفظ تعادل خود دارد.

قانون گذاران در کنار نوآوران باشند

حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری، خواسته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مجلس است. برای رونق و به بار نشستن این زیست بوم، نیاز به حمایت و مشارکت همه و ایجاد حرکتی جمعی است.

دانش بنیانها، نیازهای صنعت نفت و گاز را تامین می کنند

صندوق پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از فناوران و استارت آپی های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان راه اندازی خواهد شد.

تهران در فهرست 50 شهر فناور جهان

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و شهردار تهران با امضای دو تفاهم‌نامه همکاری، برای «شناسایی پهنه‌های شهری برای ایجاد مراکز نوآوری» و همچنین را‌ه‌اندازی«مرکز نوآوری فناوری‌های پیشرفته حمل و نقل» توافق کردند.

قطعی اینترنت و 3 هزار میلیارد تومان خسارت کسب‌وکارهای آنلاین

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برآورد خود از میزان خسارت‌های وارد شده به کسب‌وکارهای اینترنتی بر اثر قطعی طولانی‌مدت سراسری اینترنت را منتشر کرد.

ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی،‌ با اشاره به ارسال مصوبه حمایت از کارآفرینان به دولت گفت: بر اساس این مصوبه، ۱۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای فعالیت‌های کوچک اقتصادی صادر شود.

عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان

مدیرکل نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته و ۱۲ استان برای استانداردسازی محصولات این حوزه و صدور گواهینامه‌های سی.ا.سی (COC) و سی.او.پی (CO

برج فناوری هرمز، پایگاه نوآوری هرمزگان

برج فناوری هرمز متعلق به پارک علم و فناوری استان هرمزگان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

استارت‌آپها قادر به حل مشکل صنعت حمل و نقل خواهند بود

معاون حمل‌و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه‌های رسیدگی به درخواست‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ حمل‌و نقلی در شرف راه‌اندازی هستند، گفت: نیازهای ۱۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان از سوی وزارت راه احصا شده است.

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از برگزاری گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ آبان خبر داد.

موانع رشد اقتصاد دانش بنیان در ایران

سورنا ستاری - واقعیت این است که رشد علمی کشور جزو آن حقایقی است که کسی نمی‌تواند انکارش کند.

حضور ۲۸۶۰ شرکت دانش بنیان در زیر شاخه برق و الکترونیک

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: یکی از مزیت‌های امروز بخش صنعت حضور شرکت‌های دانش بنیان در زیرشاخه‌های برق و الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی دانست و از حضور ۲ هزار و ۸۶۰ شرکت در این عرصه خبر داد.

تاسیس بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال  با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیروز حناچی شهردار تهران  با  هدف هم افزایی بیشتر بازیگران و فعالان اصلی حوزه محتوای دیجیتال و استفاده از ظر

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری و فناوری‌های نوآورانه

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه با حضور در کارخانه نوآوری آزادی (شعبه پارک فناوری پردیس در تهران) از این مجموعه بازدید و از نزدیک با فعالیت استارتاپ‌های فعال در این مرکز نوآوری آشنا شد.

تسهیلات ویژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان در Kish Invex2019

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی بورس،بانک، بیمه و خصوصی سازی و یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در جزیره کیش، تسهیلات و برنامه های حمایتی در نظر گرفته است.

نقش شرکت‌های دانش بنیان در تحول قضایی

نشست هم اندیشی نقش شرکتهای دانش بنیان و استارت آپها در تحول قضایی با حضور مجموعه های حاکمیتی و سیاستگذار در این حوزه برگزار شد.

بار دیگر، رویای ساخت هواپیمای ایرانی

رویای ساخت هواپیمای تولید داخل، موضوعی است که بار دیگر در ذهن و برنامه اجرایی مدیران ارشد کشور قرار دارد

اختصاص 120 ميليارد تومان براي تعاونيهاي دانش بنيان

کم نیستند جوانان خلاقی که طرح‌ها و ایده‌های بسیار در سر دارند و می‌توانند با عملی کردن این طرح‌ها نه تنها خود پله‌های ترقی را طی کنند بلکه زمینه اشتغال و پیشرفت بسیاری از افراد جامعه را فراهم کنند.

صفحه‌ها

تولد سورنا 4 در دانشگاه تهران

قانون گذاران در کنار نوآوران باشند

دانش بنیان‌ها، نیازهای صنعت نفت و گاز را تامین می‌کنند

تهران در فهرست 50 شهر فناور جهان

قطعی اینترنت و 3 هزار میلیارد تومان خسارت کسب‌وکارهای آنلاین

ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان

برج فناوری هرمز، پایگاه نوآوری هرمزگان

استارت‌آپها قادر به حل مشکل صنعت حمل و نقل خواهند بود

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق

اشتراک در RSS - اقتصاد دانش بنیان