کیش پرسابقه ترین شهردربرگزاری نمایشگاه صنایع دریایی

سه شنبه،۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

بزرگترین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران، دوم تا پنجم دی سال جاری در جزیره کیش برگزار می شود.

کیش پرسابقه‌ترین شهردربرگزاری نمایشگاه صنایع دریایی

آریا حمیدیان، مدیربرگزاری این رویداد درنشست هماهنگی و هم اندیشی یازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی ودریانوردی که دوشنبه 22 مهر با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی کیش، مسئولان شرکت توسعه ومدیریت بنادر وفرودگاههای منطقه آزاد کیش، برخی فعالان و سرمایه گذاران حوزه های دریایی و اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: یازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران  با عنوان "Iran IMEX 2019 " دوم تا پنجم دی ماه در جزیره کیش برگزار می شود

وی افزود: امسال با رویکردی نو و با حمایت ارکان حاکمیتی و دولتی و مشارکت گسترده بخش های دولتی و خصوصی مرتبط با این صنعت عظیم، میزبان فعالان داخلی وخارجی در حوزه های دریایی و دریانوردی هستیم .

وی تصریح کرد: توسعه دریا محور، تقویت زیرساخت ها و رشد توانمندی های صنایع دریایی و تولیدات و خدمات مرتبط از اهداف برگزاری نمایشگاه امسال است.

مدیر برگزاری این رویداد گفت: در زمینه صنعت دریایی و دریانوردی بیش از 40 نهاد و سازمان تصمیم ساز و فعال وجود دارد که مذاکره با تمامی این ارکان ازجمله وزارتخانه ها، سازمانها، شرکت‌های بزرگ، و انجمن ها در دو بخش دولتی و خصوصی درحال انجام است. همچنین همکاری شورای عالی صنایع دریایی کشور از نقاط قوت نمایشگاه امسال جزیره کیش است.

به گفته حمیدیان تمامی مجموعه های تخصصی و علاقمند در عرصه صنایع دریایی و دریانوردی می‌توانند در تمامی حوزه های مرتبط به ‌ویژه در زمینه محتوایی از طریق برپایی نشست‌های تخصصی درجهت بررسی  چالش‌ها، مشکلات ، نیازمندی‌ها و توانمندی ها با شرکت دراین رویداد بزرگ دریایی کشور به طرح موضوعات مورد نظر خود بپردازند.

وی با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از سوی شرکت کنندگان برای حضور دراین نمایشگاه انجام شده افزود: صنایع دانش بنیان، صنایع نظامی در حوزه دریا، صنایع و فعالیت های فراساحل، حوزه تفریحات دریایی، گردشگری دریایی، مراکز تحقیقاتی دریا محور، محیط زیست دریایی، صنایع شیلات و آبزیان و .... محورها و موضوعات مختلفی هستند که می توانند دستاوردها و توانمندیهای خود را در نمایشگاه کیش عرضه کنند.

به گفته مدیر برگزاری ایران آیمکس 2019، یازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش به گونه ای طراحی شده است که رویدادی خروجی محور باشد. برای اینکه به خروجی خوبی برسیم لازم است که با موضوعات و محورهای مشخص آن را برگزار کنیم. امسال سال رونق تولید است. به‌تبع آن باید تمام دستگاهها ، وزارتخانه‌ها و نهادها در جهت رونق تولید و تحقق شعار سال حرکت کنند. از الزامات رونق تولید، نقدینگی و تأمین مالی واحدهای تولید است. یکی از اصلی‌ترین رویکردهای نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی امسال در جزیره کیش بحث تأمین مالی در حوزه صنایع دریایی است

به گفته وی، درحاشیه برپایی نمایشگاه، برگزاری نشست های تخصصی نیز فرصت بسیار مناسبی برای تبادل دانش و برقراری تعاملات تخصصی واقتصادی است که زمینه ساز تفاهمات وتوافقات خوبی برای کشور درسطح ملی و بین المللی می گردد.

وی در ادامه گفت: زیرساخت های برگزاری نمایشگاه در حوزه صنایع دریایی در کیش بیش از هر شهر دیگرساحلی کشور فراهم تر است.

آریا حمیدیان شامگاه در این نشست هم اندیشی با اشاره به اینکه کیش پرسابقه‌ترین شهر برگزاری نمایشگاه در این حوزه است، بر وجود زیرساخت های مناسب برگزاری نمایشگاه های بین المللی به ویژه در حوزه صنایع دریایی به عنوان یک برند تاکید کرد.

وی با بیان اینکه به دلیل ویژگی های برتر کیش مانند آب و هوا، دریا و ساحل پاک و زیبا، عدم نیاز به روادید و سهولت در حضور میهمانان خارجی برگزاری نمایشگاه در جزیره نسبت به دیگر شهرهای کشور دارای مزیت است، افزود: برگزاری نمایشگاه و همایش ها در جزیره کیش علاوه بر جذب گردشگران و فعالان عرصه های مختلف در حوزه صنعت می تواند بستر ساز رونق اقتصادی بوده و نگاه ویژه مسؤولان را به سمت جزیره کیش سوق دهد.

مدیرعامل شرکت بهاران تدبیر و مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش با اشاره به ظرفیت بی بدیل دریا و ارتباط با آب های آزاد از جزیره کیش، بر سیاست های دولت در برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: سیاست توسعه دریا محور از سیاست هایی است که برآن تاکید شده و نمونه آن توسعه سواحل مکران و توجه به صنایع دریایی است.

حمیدیان ادامه داد: در دنیا همواره توسعه از سمت دریا آغاز شده است اما در کشور ما توسعه از سوی مرکز کشور شکل گرفته و کمتر به توسعه دریا محور توجه شده است که با نگاه ویژه مقام معظم رهبری در سال های اخیر توجه به اهمیت توسعه دریایی بیش از گذشته دیده می شود.

وی با تاکید براینکه نمایشگاه ها ابزارهایی در راستای سیاست های کلان توسعه توسط دولت ها هستند بیان کرد: زیرساخت های برگزاری نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی در کیش بیش از دیگر شهرهای ساحلی کشور است.

مجری یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی کیش با اشاره به اینکه حمایت فعالان اقتصادی و فعالان عرصه رسانه در توفیق هر چه بیشتر این رویداد بزرگ تاثیرگذار است افزود: تاکنون بیش از 70 شرکت در این رویداد بزرگ ثبت نام کرده اند که پیش بینی می شود قطعا بر تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه افزوده شده و سالن ها پر خواهد شد.

آریا حمیدیان با تاکید بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان در روند توسعه اقتصادی کشور و توصیه رهبر معظم انقلاب از جوانان و نخبگان عرصه های مختلف علم و دانش به ارتباط ستاد برگزاری و متولیان و مجریان نمایشگاه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد.

برگزاری حدود 32 نشست تخصصی از ویژه برنامه های این نمایشگاه است که به گفته حمیدیان صبح ها در مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور فعالان صنایع دریایی و دریانوردی، اقتصاد و سرمایه گذاری برگزار شده و زمینه مشارکت و همفکری شرکت های فعال در این عرصه را ایجاد می کند.

مجری یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی کیش حمایت معنوی و حضور در محتوای فرآیند برگزاری نمایشگاه را از فعالیت های بخش دولتی عنوان کرد و افزود: سال هاست که برگزاری این نمایشگاه ها به صورت خودگردان و توسط بخش های خصوصی و برگزار کنندگان نمایشگاهی اجرایی می شود و دولت تنها به صورت معنوی و محتوایی یاری کننده برگزار کنندگان وشرکت کنندگان است.

 به گفته وی؛ یازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش  با مشارکت گسترده وزارتخانه ها، سازمان ها، دستگاههای اجرایی وفعالان بخش خصوصی و دولتی، انجمن ها و تشکل های وابسته، همچنین شرکت کنندگان خارجی برپا خواهد شد و تاکنون ۷۵ شرکت و سازمان برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

گفتنی است درپایان این نشست خبرنگاران ، فعالان و سرمایه گذاران حوزه های دریایی به طرح نظرات و سوالات خود پرداختند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران با عنوان  IranIMEX۲۰۱۹  قرار است از دوم تا پنجم دی ۹۸ در جزیره کیش برگزار شود. در این نمایشگاه مشارکت کنندگان داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای حوزه صنعت دریایی و دریانوردی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.

در این رویداد بین المللی هر ساله مشارکت کنندگان متعدد داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان پرشمار این رویداد قرار می دهند.

کیش پرسابقه‌ترین شهردربرگزاری نمایشگاه صنایع دریایی