شاخص بورس افزایشی شد

يکشنبه،۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳

شاخص کل در بازار بورس امروز، سه هزار و ۲۵۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

شاخص بورس افزایشی شد

در معاملات امروز سه میلیارد و ۲۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال در ۲۸۳ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۲۵۴ واحد افزایش به ۴۹ هزار و ۶۹۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۶۷ واحد افزایش به ۳۴ هزار و ۳۶۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۹۵  واحد افزایش به رقم ۲۴۵ هزار و ۲۷۵ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۴۳۷ واحد و شاخص بازار دوم  ۶ هزار و ۳۲۲ واحد افزایش داشتند.

در بین تمامی نمادها، شرکت ارتباطات سیار ایران  (همراه) با ۱۷۹ واحد،ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۶۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۴۳ واحد، گروه مپنا (سهامی عام ) (رمپنا) با ۱۳۴ واحد،فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۲۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۰۳ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۰۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۴۴ واحد، گروه صنعتی بارز (پکرمان) با ۲۳ واحد، توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) با ۱۶ واحد، داروسازی زهراوی (دزهراوی) با ۱۳ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

گفتنی است، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، سیمان تهران، پارس خودرو و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۱۵۶ میلیون و ۸۷۸ هزار برگه سهم به ارزش ۹۹۸ میلیارد و ۸۸۳ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲ هزار و ۷۱۵ واحد ثابت ماند.

در این بازار ۹۷۵ میلیون و ۶۷۵ هزار برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پالایش نفت لاوان (شاوان) سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، کوثر (بیمه کوثر)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)  و گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.