بورس در آستانه ورود به کانال 230 هزار واحد

يکشنبه،۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

شاخص کل در بازار بورس امروز  2 هزار و 920 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم 229 هزار و 808 واحد رسید.

بورس در آستانه ورود به کانال 230 هزار واحد

در معاملات امروز چهار میلیارد و ۶۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال در ۲۹۱ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۵۳۴ واحد افزایش به ۵۵ هزار و ۹۷۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۵۵ واحد افزایش به ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با سه هزار و ۹۳۵ واحد افزایش به رقم ۲۶۰ هزار و ۸۲۸ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۱۳۴ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۸۹۳ واحد افزایش داشتند.

در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۲۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۷۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۴۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۲۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۰۶ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۸۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل، نماد پتروشیمی فجر (بفجر) با ۱۰۲ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۹ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۲ واحد از جمله نمادهایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

گفتنی است، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، لنت ترمز ایران و داده گسترعصر نوین – های وب در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرویی‌ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۴۱ میلیون و ۵۴۰ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۴۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۳۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲ هزار و ۹۲۷ واحد ثابت ماند.

در این بازار یک میلیارد و ۶۱۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۸ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، تولید ژلاتین کپسول ایران (دکپسول)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و توسعه و عمران استان کرمان بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و پالایش نفت شیراز (شراز) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.