عیدی یک میلیون تومانی برای ٤ هزار دستفروش

دوشنبه،۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

در پی شیوع ویروس کرونا و به وجود آمدن مشکلات معیشتی برای برخی اقشار از جمله دستفروشان که جزء اقشار کم درآمد جامعه هستند، بنیاد مستضعفان برای چهار هزار دستفروش پایتخت، هدیه‌ای یک میلیون تومانی درنظر گرفت و مبلغ ۴ میلیارد تومان را در اختیار شهرداری تهران قرار داد.

عیدی یک میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به ٤ هزار دستفروش

به دنبال توافقات صورت گرفته میان رییس بنیاد مستضعفان، مسوولان شهرداری تهران و شورای شهر، این بنیاد برای چهار هزار دستفروشی که در این روزها به دلیل شیوع کرونا، با مشکلات معیشتی مواجه شدند، مبلغ چهار میلیارد تومان را به عنوان عیدی تخصیص داد. 

 بر اساس این گزارش، بنیاد مستضعفان برای هریک از این چهار هزار نفر، مبلغ یک میلیون تومان را تحویل شهرداری تهران داد تا طی امروز و فردا به آنها تحویل داده شود.

 دستفروشانی که این مبلغ را دریافت می‌کنند، افرادی هستند که توسط شهرداری تهران شناسایی شده‌اند و جزو آن دسته از افرادی هستند، که در شمول گروه‌های کم درآمد جامعه قرار دارند و شیوع کرونا در کشور، معیشت آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 بر اساس اعلام شهرداری تهران، این افراد در اقصی نقاط تهران شناسایی شده اند و مشخصات آنها در بانک اطلاعاتی شهرداری پایتخت ثبت شده است.

دستفروشان پارکینگ پروانه، بساط گستران مناطق جنوب شهر و دستفروشان مناطق مختلف تهران در این لیست قرار دارند.