بازار نیروی کار

شرایط استخدام در سال ۹۹

براساس قانون به کارگیری نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی در سال جاری ضمن رعایت ضوابط تعیین شده صرفا با مجوز سازمان اداری و استخدامی و با تایید سازمان برنامه و بودجه برای تامین مالی آن انجام خواهد شد.

کرونا و بلاتکلیفی کارگران قرارداد موقت

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: شیوع بیماری کرونا و عدم تعیین دستمزد ٩٩ باعث شده بلاتکلیفی کارگران قرارداد موقت و کارمزد شده است و برخی کارفرمایان از این شرایط سواستفاده می‌کنند.

چگونه برای بیمه بیکاری ثبت نام کنیم؟

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیکاران ناشی از بیماری کرونا که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی می‌شوند تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

زمان و نحوه فعالیت ادارات و کسب و کارها مشخص شد

ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح امروز به ریاست رئیس‌جمهور در ساختمان حافظیه سعدآباد تشکیل جلسه داد.

عیدی یک میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به ٤ هزار دستفروش

در پی شیوع ویروس کرونا و به وجود آمدن مشکلات معیشتی برای برخی اقشار از جمله دستفروشان که جزء اقشار کم درآمد جامعه هستند، بنیاد مستضعفان برای چهار هزار دستفروش پایتخت، هدیه‌ای یک میلیون تومانی درنظر گرفت و مبلغ ۴ میلیارد تومان را در اختیار شهرداری

تبادل نیروی کار بین ایران و قطر

ایران و قطر که در سال‌های اخیر در چارچوب توسعه روابط و همکاری‌ها برنامه ریزی‌های جدیدی را در دستور کار قرار داده‌اند، درتازه‌ترین اقدام در زمینه تبادل نیروی کار ماهر و متخصص و سیاستگذاری بازار کار  همکاری می‌کنند.

اعلام جزییات ثبت‌نام سامانه جامع روابط کار

ثبت اطلاعات در سامانه جامع روابط کار که با هدف الکترونیکی ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما ایجاد شده به شکل داوطلبانه است، اما در مرحله بعد ارایه خدمات به جامعه کار تنها از مسیر این سامانه میسر خواهد بود.

جزئیات نرخ بیکاری استان‌ها در پاییز ۹۸

براساس آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری پاییز امسال ۱۰.۶ درصد بود و بررسی جداول نشان می‌دهد که در این دوره ۱۳ استان نرخ بیکاری تک رقمی داشتند.

قوانین کارآفرینی ما متعلق به ۵۰ سال قبل است!

معاون وزیر کار درآمد حاصل از فروش شرکت‌های دانش بنیان در ایران را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: نظام اجرایی و حکمرانی کشور وارد دوره کارآفرینی نشده و قواعد و قوانین کارآفرینی ما متعلق به ۵۰ تا ۶۰ سال قبل است.

نگاهی به وضعیت کار تا سال 2025

مشاغل خدمات تجاری، تعمیراتی، خدمات مربوط به غذا و محل اقامت تا سال ۲۰۲۵ پیشران اشتغال کشورها خواهد بود.

میزان افزایش حقوق و مالیات در سال 99

در پیش‌بینی دولت برای حقوق کارکنان در سال آینده خبری از رشد ۴۰۰ هزار تومانی امسال نیست و افزایش متوسط ۱۵ درصدی تعیین شده است.

چرا جلسه کمیته دستمزد کارگران تشکیل نمی‌شود؟

یک مقام مسئول کارگری بر ضرورت کاهش هزینه‌های سبد معیشت کارگران تاکید کرد و توزیع ماهانه اقلام مصرفی و ضروری خانوارهای کارگری را خواستار شد.

شریعتمداری: سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال به ۲۳ درصد رسید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از ۳ درصد سال‌های قبل اکنون به ۲۳ درصد رسیده است.

منطقه ویژه پارس باید پرچمدار برندسازی مهارت باشد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: برندسازی مهارت امروز باید به عنوان یک اصل در کشور شناخته شود و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس پرچمدار این اصل باشد.

همه دستگاه‌ها باید کسب و کار خود را در سامانه سام وارد کنند

سخنگوی دولت گفت: در جلسه ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی همه دستگاه‌ها مکلف شدند تمام اقدامات مرتبط با کسب کار خود را به صورت الکترونیکی در سامانه سام (سامانه اطلاع رسانی مجوزهای کشور) وارد کنند.

مقاومت دستگاه‌ها،‌ توسعه دولت الکترونیک را کند کرد

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دستگاه‌های اجرایی در مورد الکترونیکی‌کردن خدماتشان مقاومت دارند و به دستگاه‌های دیگر اجازه بهره‌برداری لازم از این اطلاعات را نمی‌دهند.

شریعتمداری: بازگرداندن شرکت‌های واگذار شده به دولت چاره کار نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بازگرداندن شرکت‌های واگذار شده به دولت چاره کار نیست، گفت: مشکلاتی که شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی با آن روبه‌رو هستند به دوره قبل از این دولت مربوط می‌شود که خصوصی‌سازی شده‌اند و نتایج آن هم اکنون

١٠ هزار میلیارد تومان از کسب و کارهای کشور در بخش دیجیتال است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برآوردها نشان می‌دهد که ١٠ هزار میلیارد تومان از حجم فعالیت‌های کشور در بخش کسب و کار مربوط به حوزه دیجیتال است.

صفحه‌ها

شرایط استخدام در سال ۹۹

کرونا و بلاتکلیفی کارگران قرارداد موقت

چگونه برای بیمه بیکاری ثبت نام کنیم؟

زمان و نحوه فعالیت کسب و کارها مشخص شد

عیدی یک میلیون تومانی برای ٤ هزار دستفروش

تبادل نیروی کار بین ایران و قطر

اعلام جزییات ثبت‌نام سامانه جامع روابط کار

جزئیات نرخ بیکاری استان‌ها در پاییز ۹۸

قوانین کارآفرینی ما متعلق به ۵۰ سال قبل است!

نگاهی به وضعیت کار تا سال 2025

اشتراک در RSS - بازار نیروی کار