مسکن و عمران

دولت فربه و فروش ناگزیر املاک مازاد

تأمین منابع بودجه ونحوه تأمین مالی دولت تغییر اساسی پیدا کرده است. درحالی که در دوره‌های قبل صادرات نفت مهم‌ترین منبع درآمدی دولت بود، با تشدید تحریم‌ها، دولت به سراغ راه‌های دیگری رفته است.

تاثیر مالیات خانه‌های‌­خالی بر بازار مسکن

مالیات بر خانه‌های خالی اگرچه با هدف کاهش التهاب قیمت به تصویب مجلس رسیده، اما این مدل سیاست‌گذاری - ناقص و تک‌بعدی- بدون توجه به ریشه میل خانواده‌ها به سرمایه‌گذاری، نه تنها چاره اساسی برای درد بازار مسکن نیست که پیامدهای اقتصادی به همراه دارد.

آغاز ثبت نام وام ودیعه مسکن

​وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران از شنبه چهارم مرداد آغاز می‌شود.

افزایش ۸۰ درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران

بانک مرکزی با انتشار گزارش معاملات مسکن خردادماه در شهر تهران اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد بالغ شد که نسبت به ماه مشابه پارسال ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.

یک‌پنجم خانه‌های خالی کشور در تهران قرار دارد

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: کشور ۲.۵ میلیون خانه مسکونی خالی دارد که ۵۰۰ هزار واحد آن در استان تهران واقع است.

۴۵۰ میلیارد تومان به پروژه تهران-شمال تزریق می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بنیاد مستضعفان هم مثل دولت از این واقعیت با خبر است که حتی اگر یک روز پروژه تهران-شمال زودتر از زمان اعلام شده مورد بهره برداری قرار بگیرد چقدر می‌تواند باعث رفاه و رضایت مردم باشد.

تولیدکنندگان مسکن استیجاری یارانه می‌گیرند

وزیر راه و شهرسازی که سال گذشته از ارائه تسهیلات به سازندگان مسکن اجاره‌ای خبر داده بود، مجددا، گفت: کسانی که قصد دارند واحد مسکونی اجاره‌ای تولید کنند اعم از نهادها یا اشخاص حقیقی از سوی وزارت راه، زمین ۹۹ ساله همراه با تسهیلات ساخت مسکن دریافت

جزئیات خرید متری مسکن در بورس

در خصوص پیش فروش متری مسکن که در انتظار تایید در صحن دولت است، چارچوبی تحت عنوان اوراق سلف موازی استاندارد در بازار سرمایه پیاده سازی شده که سازندگان می‌توانند اقدام به انتشار اوراق کنند و خریداران می توانند بر مبنای متراژی که خریداری کرده واحد ت

امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه

معاون وزیر و شهرسازی، فروش اقساطی را یکی از جذابیت‌های طرح اقدام ملی مسکن برای سازندگان و متقاضیان برشمرد و گفت: امکان خرید و فروش سهام مسکن که تحت عنوان خرید متری مسکن شناخته می‌شد، در بازار سرمایه وجود دارد.

پلاسکو به سرعت بالا می رود

با وجود اختلاف شهرداری و بنیاد مستضعفان بر سر مجوز ساخت پلاسکو، این ساختمان در دست ساخت است.

سامانه املاک و اسکان راه اندازی شد

با هدف شناسایی خانه‌های خالی سامانه ملی املاک و اسکان با حضور وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.

بهره‌برداری آزمایشی از قطعه اول آزادراه تهران-شمال

قطعه اول آزادراه تهران-شمال ظهر امروز به بهره‌برداری آزمایشی رسید.

اعلام زمان ثبت نام دور تازه مسکن ملی

دور جدید ثبت نام مسکن ملی بنا بر اعلام وزیر راه و شهرسازی در آخرین ماه سال انجام می‌گیرد.

٤٢ درصد متقاضیان مسکن‌ملی حذف شدند

وزیر راه و شهرسازی از حذف ٤٢ درصد از ثبت‌نام کنندگان در دور اول ثبت نام مسکن ملی خبر داد و گفت: مرحله دوم ثبت نام مسکن‌ملی تا قبل از عید آغاز می‌شود.

خانه‌های پایتخت در دی‌ماه ۳ درصد گران شد

جدیدترین گزارش وزارت راه‌ و شهرسازی از افزایش سه درصدی بهای خانه‌های پایتخت در دی‌ماه حکایت دارد، به طوری که میانگین قیمت هر مترمربع خانه در نخستین ماه زمستان به ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان رسیده است.

۶ آزادراه اولویت‌دار تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «۶ پروژه اولویت دار آزادراهی به طول ۵۵۰ کیلومتر تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌ برداری می‌رسد» گفت: با بهره‌برداری از این شش آزادراه، طول آزادراه‌های کشور نزدیک به ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

پرداخت وام ۲۴۰ میلیونی مسکن  اجرایی شد

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن خبر داد که امکان دریافت وام جدید مسکن به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان برای زوجین تهرانی از روز سه شنبه همین هفته در کلیه شعب بانک مسکن فراهم می‌شود.

بحران یافتن مستاجر برای صاحبخانه‌های تهرانی

جولان سفته بازان و سوداگران مسکن در مناطق یک تا ۵ تهران برای خرید خانه و بعد خالی نگه داشتن این خانه‌ها، معدل قیمت مسکن و به تبع آن اجاره‌بها را افزایش داد و به عاملی برای خالی شدن شهر تهران از مستاجران در آینده‌ای نزدیک و یا حتی فصل اجاره بهای پ

صفحه‌ها

دولت فربه و فروش ناگزیر املاک مازاد

تاثیر مالیات خانه‌های‌­خالی بر بازار مسکن

آغاز ثبت نام وام ودیعه مسکن

افزایش ۸۰ درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران

یک‌پنجم خانه‌های خالی کشور در تهران قرار دارد

۴۵۰ میلیارد تومان به پروژه تهران-شمال تزریق می‌شود

تولیدکنندگان مسکن استیجاری یارانه می‌گیرند

جزئیات خرید متری مسکن در بورس

امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه

پلاسکو به سرعت بالا می رود

اشتراک در RSS - مسکن و عمران