بیمه

پرداخت بیمه بیکاری کرونا در انتظار تخصیص بودجه

بیکاری، یکی از تبعات اقتصادی شیوع کروناست که به‌واسطه اعمال محدودیت‌های ترددی و تعطیلی کسب‌وکارها، دامن‌گیر بخش قابل‌توجهی از نیروی کار کشور می‌شود.

بیمه "سلامت" چه تفاوتی با "تامین اجتماعی" دارد؟

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، درباره تفاوت‌های بیمه سلامت با سایر سازمان‌های بیمه‌گر از جمله بیمه درمان تامین اجتماعی توضیح داد.

برآورد غرامت سقوط هواپیمای اوکراینی

خسارت ناشی از ساقط شدن هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ اوکراین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده که با توجه به مشخص بودن مقصر، در نهایت با توافق بین دو دولت ایران و اوکراین این خسارت از سوی دولت پرداخت خواهد شد، اما این رقم از سوی شرکت‌های

غرامت پرواز ۷۵۲ را چه کسی می‌پردازد؟

بر اساس گزارش رسانه‌های کانادایی، خانواده هر قربانی حادثه سقوط پرواز ۷۵۲ بر اساس موقعیت فرد، می‌تواند تا ۲۳۰ هزار دلار دیه دریافت کند. اما میزان غرامت برای هواپیمای حادثه دیده هنوز مشخص نیست.

قانون بیمه بیکاری باید بازنگری شود

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون بیمه بیکاری باید همسو با اصلاح ساختار اقتصادی کشور بازنگری شود.

کدام بیماران از پرداخت حق بیمه معافند؟

معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت درباره حق بیمه پرداختی و همچنین چگونگی ارایه خدمات به بیماران خاص از سوی این سازمان بیمه‌گر توضیح داد.

ضریب نفوذ بیمه در ایران رضایتبخش نیست

13 آذرماه هر سال در تقویم رسمی به عنوان روز بیمه نامگذاری شده است. بر این اساس بیمه مرکزی به عنوان نهاد سیاستگذار و ناظر بر عملکرد بیمه ها هر سال مراسمی را برای گرامیداشت این روز برگزار می کند.

مرکز ملی ریسک در کشور راه‌اندازی می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی گفت: مرکز ملی ریسک در کشور با محوریت صنعت بیمه و ریسک‌های بزرگ مراکز تولیدی خدماتی و سایر نهادهای اقتصادی راه‌اندازی خواهد شد.

رشد سالانه ۸ درصدی ضریب نفوذ بیمه در کشور

رییس پژوهشگاه بیمه گفت: بررسی عملکرد در یک دهه گذشته نشان میدهد ضریب نفوذ بیمه در کشور سالانه هشت درصد رشد کرده است، درحالی که ضریب نفوذ بیمه در اوایل دهه ۹۰ رقم ۱.۱ درصد بود.

پرداخت یارانه بیمه سلامت، مشروط به ارزیابی «وسع» متقاضیان است

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: این وزارتخانه آمادگی کامل برای اجرای آزمون وسع به منظور دریافت یارانه دولت برای پرداخت حق سرانه بیمه پایه را مطابق با آیین‌نامه دولت دارد.

حساب‌های بانکی در مقابل حملات سایبری بیمه می‌شوند

رئیس کل بیمه مرکزی ایران از طراحی مدلی برای پوشش بیمه‌ای حساب‌های بانکی در مقابل حملات سایبری و فیشینگ خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد تا آخر امسال، طرح و مدل مربوط به بیمه حساب‌های بانکی در مقابل فیشینگ به تایید برسد و سال آینده اجرایی شود.

بیمه شاخص ثالث، راننده‌محور می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: براساس برنامه ششم توسعه، شرکت‌های بیمه موظفند بر اساس راننده‌محور بودن در بیمه شخص ثالث به هر دستگاه خودرو خسارت پرداخت کنند، یعنی رانندگان پرخطر که ریسک بالایی دارند حق بیمه بیشتری پرداخت کرده و رانندگان قانونمدار ا

مرگ بیمه‌های زندگی با اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه‌های زندگی به معنای مرگ این نوع بیمه است، اضافه کرد: در صورت اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات بیمه‌ای، هزینه تمام شده برای مشتریان افزایش یافته و بدین طریق، افراد به جای بیمه، پو

افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه اجباری سلامت قرار می‌گیرند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه اجباری سلامت برای آحاد مردم از هفته بیمه سلامت آغاز می‌شود. بر این اساس افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند می توانند با مراجعه به بیمه سلامت تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

اعلام ضوابط و شرایط برقراری بیمه بی‌کاری

بیمه بی‌کاری یکی از حمایت‌های سازمان تأمین اجتماعی است و این سازمان مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه‌شدگانی که طبق مقررات این قانون بی‌کار می‌شوند، مقرری بیمه پرداخت کند.

بیمه سلامت به دنبال اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: به دنبال این هستیم که پروژه نسخه الکترونیکی را تا پایان سال در تمام کشور عملیاتی کنیم، بنابراین اگر هدف گذاری‌ها محقق شود، می‌توان امید داشت در سال آینده پروژه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت در سراسر

حرکت بیمه‌ها به سوی صفر کردن کسری ذخایر

رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تاکنون ۲۳ درصد از کسری ذخایر بیمه‌ها کاهش یافته است، گفت: شرکت‌های بیمه با صرف نظر از تقسیم سودهای مقطعی، به سمتی حرکت می‌کنند که کسری ذخایر در این صنعت به صفر برسد.

کارفرمایان تهرانی سه هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در حال حاضر کارفرمایان واحدهای تولیدی، اقتصادی و صنعتی سه هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند.

صفحه‌ها

پرداخت بیمه بیکاری کرونا در انتظار تخصیص بودجه

بیمه "سلامت" چه تفاوتی با "تامین اجتماعی" دارد؟

برآورد غرامت سقوط هواپیمای اوکراینی

غرامت پرواز ۷۵۲ را چه کسی می‌پردازد؟

قانون بیمه بیکاری باید بازنگری شود

کدام بیماران از پرداخت حق بیمه معافند؟

ضریب نفوذ بیمه در ایران رضایتبخش نیست

مرکز ملی ریسک در کشور راه‌اندازی می‌شود

رشد سالانه ۸ درصدی ضریب نفوذ بیمه در کشور

پرداخت یارانه بیمه سلامت، مشروط به ارزیابی «وسع» متقاضیان است

اشتراک در RSS - بیمه