مرگ و میر جهانی کرونا، یک میلیون نفر

چهارشنبه،۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶

برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ویروس همه گیر کرونا از یک میلیون نفر بیشتر شده است.

مرگ و میر جهانی کرونا، یک میلیون نفر

به گزارش اقتصاد کارا، برآوردهای دانشگاه «جانز هاپکینز» در آمریکا نشان می‌دهد، تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، بامداد سه‌شنبه از ۱ میلیون نفر فراتر رفته است. بر این اساس تا لحظه نگارش این خبرتا کنون 34 میلیون نفر در دنیا به این ویروس مبتلا شده اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با  بیش از هفت میلیون نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود 210 هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

«تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اخیرا  در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۳۳ میلیون نفر عبور کند.

پیش بینی های تازه حکایت از مرگ یک میلیون نفر دیگر تا زمان دستیابی به دارو یا واکسن پایدار در جهان دارد.

در ایران نیز تا امروز نزدیک به نیم میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و 27 هزار نفر نیر جان خود را از دست داده اند.